HEIM
25.11.2017

Tað spruttar av lívi í Løkshøll

Grein: Jóannes Hansen/in.fo

Tvey umfør í Runavík Open 2017 eru á skrá í Løkshøll ídag. Telvararnir sessaðust longu klokkan níggju. Nú er sjeynda umfar, og klokkan 15 verður farið undir áttanda umfar. Níggjunda og síðsta umfar verður klokkan 14 í morgin.

Í gjár var tað av bestu føroysku telvarunum bara Høgni Egilstoft Nielsen, sum vann fulla úrtøku.
Bestu føroysku telvararnir hava nú telvað í altjóða kappingum í tríggjar vikur á rað, og kanska eru teir farnir at møðast.
Í gjár tapti John Rødgaard við hvítum ímóti GM Deep Sengupta (2587), sum hevur hægsta styrkistalið av øllum í hesi kappingini.
Rógvi Egilstoft Nielsen (2340) tapti við svørtum ímóti íslendinginu Simon Thorhallsson (2059), meðan tað eydnaðist Høgna Egilstoft Nielsen (2354) at vinna við hvítum ímóti WIM Fiona Steil-Antoni (2183).
Sjúrður Thorsteinsson (2190) telvar í morgun við svørtum ímóti IM Yi Xu (2465) úr Kina.

Í sjeynda umfari telvar Høgni Egilstoft Nielsen ímóti umkreinska stórmeistaranum Stanislav Savchenko (2479). Hann vann í fyrsta umfari og hevur síðani telvað remis fimm ferðir á rað.
Í fjør vann íslendingurin IM Guðmundur Kjartansson (2435) Runavík Open. Nú er hann ein av tveimum, sum eru á odda við fimm stigum.

Undan sjeynda umfari sá toppurin soleiðis út:
GM Nikita Maiorov (2521) Hvítarussland 5
IM Guðmundur Kjartansson (2435) Ísland 5
GM Stinath Narayanan (2517) India 4 ½
GM Deep Sengupta (2587) India 4 ½
GM Igor Khenkin (2552) Týskland 4 ½
IM Sarin Nihal (2487) India 4 ½
GM Xu Yinglun (2518) Kina 4 ½
GM Oleg Korneev (2553) Spania 4 ½
GM Mikhail Ulybin (2528) Russland 4 ½

Fremstu føroyingarnir
FM Høgni Egilstoft Nielsen (2354) 4
IM John Rødgaard (2332) 3 ½
Sjúrður Thorsteinsson (2190) 3 ½

6. umfar d. 2017/11/24 kl. 15:00

Br.

Nr.

Navn

Rat

Pts.

Resultat

Pts.

Navn

Rat

Nr.

1

6

GM

Maiorov Nikita

2521

4

1 - 0

GM

Narayanan Srinath

2517

9

2

15

IM

Kjartansson Gudmundur

2435

4

1 - 0

4

GM

Hamitevici Vladimir

2519

7

3

8

GM

Yinglun Xu

2518

4

½ - ½

4

IM

Nihal Sarin

2487

11

4

20

IM

Rodgaard John

2332

0 - 1

GM

Sengupta Deep

2587

1

5

2

GM

Korneev Oleg

2553

1 - 0

FM

Olsen Filip Boe

2267

23

6

3

GM

Khenkin Igor

2552

1 - 0

IM

Xu Yi

2465

13

7

14

GM

Bakre Tejas

2456

0 - 1

GM

Ulybin Mikhail

2528

5

8

4

GM

Malakhatko Vadim

2540

3

1 - 0

3

Thorgeirsson Jon Kristinn

2319

21

9

22

FM

Stefansson Vignir Vatnar

2294

3

½ - ½

3

GM

Savchenko Stanislav

2479

12

10

16

IM

Jensson Einar Hjalti

2372

3

1 - 0

3

Halldorsson Bragi

2103

31

11

24

Thogersen Rasmus

2251

3

½ - ½

3

FM

Bjerre Jonas

2354

17

12

18

FM

Nielsen Hogni Egilstoft

2354

3

1 - 0

3

WIM

Steil-Antoni Fiona

2183

29

13

28

FM

Simonsen Hans Kristian

2185

3

0 - 1

GM

Gleizerov Evgeny

2503

10

14

32

Thorhallsson Simon

2059

1 - 0

FM

Nielsen Rogvi Egilstoft

2340

19

15

34

Haraldsson Haraldur

2004

0 - 1

FM

Karason Askell O

2249

25

16

35

Mortensen Rogvi

1941

½ - ½

Edvardsson Kristjan

2192

26

17

27

Thorsteinsson Sjurdur

2190

1 - 0

Eiriksson Sigurdur

1911

36

18

30

Jonsson Gauti Pall

2125

1 - 0

Jacobsen Heidrikur T.

1904

37

19

44

Markensten Max

1647

0 - 1

2

Berg Margar M.

1758

39

20

40

Fjallheim Leif Reinert

1747

2

½ - ½

2

Bø Rani í

0

59

21

46

Nielsen Jon I Horni

1630

2

0 - 1

2

Pinheiro Diamant Jonatan

1743

41

22

50

Jacobsen Runi

1548

2

½ - ½

2

Hojgaard Brandur

1728

42

23

51

Hansen Jogvan I.

1463

½ - ½

Skaale Janus

1897

38

24

53

Nielsen Suni I Horni

1314

1 - 0

Apol Luitjen Akselsson

1651

43

25

47

Fjallheim Elmar Reinert

1627

1 - 0

Thomassen Benjamin

1190

56

26

54

Tummasarson Flovin M.

1242

0 - 1

Finnsson Eli W.

1610

48

27

58

Jacobsen Markus

1029

0 - 1

Steil Raymond

1591

49

28

52

Morkore Rogvi

1341

1

1 - 0

Fjallheim Benjamin Reinert

1238

55

29

45

Rowe Oliver

1639

½

0 - 1

1

Filip Horatiu-Cristian

2046

33

30

57

Petersen Elias

1041

0

1

oversidder