HEIM
23.11.2017

John hittir stórmeistara

Grein/mynd: Jóannes Hansen/in.fo

Fimta umfar í Runavík Open 2017 verður klokkan 15 í Løkshøll. Harvið er kappingin, sum tað varð farið undir mánakvøldið, um at vera hálvrunnin.

Føroysku telvararnir vóna sjálvandi, at tað skal bera teimum til at hitta bestu telvararnar. Um tað eydnast valdast úrslitini í fyrstu umførunum, tí tað er lagt soleiðis til rættis, at tað í hvørjum umfari eru innanhýsis uppgerðir millum teir, ið hava vunnið størstu útrtøkuna.

Í dag verður tað bara IM John Rødgaard av føroysku telvarunum, ið fer at hava stórmeistara. John Rødgaard (2332) fer at telva við hvítum ímóti GM Evgeny Gleizerov (2503). Teir hava báðir 2 ½ stig. Russiski stórmeistarin tapti í fjórða umfari í gjárkvøldið við hvítum ímóti GM Vladimir Hamitevici (2519) úr Makedonia.
Í gjárkvøldið telvaði John Rødgaard javnt ímóti íslendinginum Gauti Páll Jónsson (2125).

Rógvi Egilstoft Nielsen (2340) vann í gjárkvøldið ímóti Janus Skaale (1897). Í dag skal Rógvi Egilstoft Nielsen telva við svørtum ímóti Filip Boe Olsen (2267).
Høgni Egilstoft Nielsen (2354) telvaði í gjárkvøldið javnt ímóti íslendinginum Braga Halldórsson (2103). Í dag skal Høgni telva við svørtum ímóti Margar M. Berg (1758).

Rógvi Mortensen (1941) telvaði í fjórða umfari við hvítum javnt ímóti FM Filip Boe Olsen (2267) úr Danmark.

Í toppinum endaði tað javnt millum GM Vadim Malakhatko (2540) og GM Deep Sengupta (2587), sum undan fjórða umfari var tann einasti, ið hevði fulla úrtøku.

Teir fremstu eftir fýra umfør
GM Deep Sengupta (2587) India 3 ½
GM Srinath Narayanan (2517) India 3 ½
GM Vladimir Hamitevici (2519) Makedonia 3 ½

Fremstu føroyingarnir
IM John Rødgaard (2332) 2 ½
FM Rógvi Egilstoft Nielsen (2340) 2 ½
Rógvi Mortensen (1941) 2 ½

Fjórða umfar

1

4

GM

Malakhatko Vadim

2540

½ - ½

3

GM

Sengupta Deep

2587

1

2

9

GM

Narayanan Srinath

2517

1 - 0

GM

Ulybin Mikhail

2528

5

3

6

GM

Maiorov Nikita

2521

½ - ½

IM

Xu Yi

2465

13

4

10

GM

Gleizerov Evgeny

2503

0 - 1

GM

Hamitevici Vladimir

2519

7

5

8

GM

Yinglun Xu

2518

½ - ½

IM

Kjartansson Gudmundur

2435

15

6

12

GM

Savchenko Stanislav

2479

2

½ - ½

IM

Nihal Sarin

2487

11

7

2

GM

Korneev Oleg

2553

2

1 - 0

2

Thogersen Rasmus

2251

24

8

16

IM

Jensson Einar Hjalti

2372

2

1 - 0

2

Edvardsson Kristjan

2192

26

9

28

FM

Simonsen Hans Kristian

2185

2

0 - 1

2

FM

Bjerre Jonas

2354

17

10

30

Jonsson Gauti Pall

2125

2

½ - ½

2

IM

Rodgaard John

2332

20

11

32

Thorhallsson Simon

2059

2

0 - 1

2

Thorgeirsson Jon Kristinn

2319

21

12

18

FM

Nielsen Hogni Egilstoft

2354

½ - ½

Halldorsson Bragi

2103

31

13

19

FM

Nielsen Rogvi Egilstoft

2340

1 - 0

Skaale Janus

1897

38

14

22

FM

Stefansson Vignir Vatnar

2294

½ - ½

Hojgaard Brandur

1728

42

15

27

Thorsteinsson Sjurdur

2190

0 - 1

FM

Olsen Filip Boe

2267

23

16

35

Mortensen Rogvi

1941

1 - 0

1

Filip Horatiu-Cristian

2046

33

17

34

Haraldsson Haraldur

2004

1

½ - ½

1

Hansen Jogvan I.

1463

51

18

44

Markensten Max

1647

1

½ - ½

1

Jacobsen Heidrikur T.

1904

37

19

50

Jacobsen Runi

1548

1

0 - 1

1

Berg Margar M.

1758

39

20

40

Fjallheim Leif Reinert

1747

1

1 - 0

1

Jacobsen Markus

1029

58

21

54

Tummasarson Flovin M.

1242

1

0 - 1

1

Pinheiro Diamant Jonatan

1743

41

22

59

Bø Rani í

0

1

1 - 0

1

Apol Luitjen Akselsson

1651

43

23

46

Nielsen Jon I Horni

1630

½

½ - ½

1

Steil Raymond

1591

49

24

47

Fjallheim Elmar Reinert

1627

½

½ - ½

½

Morkore Rogvi

1341

52

25

53

Nielsen Suni I Horni

1314

½

0 - 1

½

Finnsson Eli W.

1610

48

26

56

Thomassen Benjamin

1190

0

½ - ½

0

Rowe Oliver

1639

45

27

57

Petersen Elias

1041

0

0 - 1

0

Fjallheim Benjamin Reinert

1238

55

28

3

GM

Khenkin Igor

2552

½

ikke parret

29

14

GM

Bakre Tejas

2456

2

½

ikke parret

30

25

FM

Karason Askell O

2249

2

½

ikke parret

31

29

WIM

Steil-Antoni Fiona

2183

2

½

ikke parret

32

36

Eiriksson Sigurdur

1911

1

½

ikke parret